Otváracie hodiny: Podľa dohody

Prečo barefoot topánky?

Čo sú barefoot topánky a prečo ich moje dieťa potrebuje?

Jedná sa o topánky, ktoré pripomínajú chôdzu naboso, čo je pre dieťa najprirodzenejšie. Pri našľapnutí bez topánok sa prsty prirodzene roztiahnu a keď nie je topánka dostatočne široká, sú v nej stlačené. Barefoot topánky majú anatomicky tvarovanú špičku, v ktorej prsty nie sú stlačené a môžu sa prirodzene rozťahovať. V barefoot obuvi dieťa cíti povrch a nožička sa mu dokáže prispôsobiť. Chodidlá stále pracujú a posilňujú sa. Keď majú detské topánočky pevnú pätu, svaly sa nemajú ako posilňovať. Na prvé mesiace samostatnej chôdze je ideálne obúvať detičkám topánočky s koženou podrážkou.

Vyberáme len tie značky, ktoré považujeme za najlepšie pre nôžky našich detí.

Ponúkame barefoot topánočky a ich prijateľné alternatívy (majú mäkkú podrážku, ktorá je však o niečo hrubšia ako barefoot). Sami máme dcérku, ktorú do nich obúvame. Keď začala robiť prvé krôčky, ako väčšina rodičov sme sa začali vypytovať u všetkých známych s deťmi, študovať informácie na internete a zisťovať rady odborníkov, ktoré neboli jednotné. Týmto štúdiom sme si uvedomili, že najlepšie je dieťa obúvať čo najviac "naboso". Preto sme sa rozhodli, že naše zistenia ohľadom obúvania detí chceme šíriť aj medzi ostatných rodičov, ktorí chcú, aby sa u ich detí obmedzila možnosť vzniku plochých nôh a rôznych problémov s chrbticou v dôsledku zlého obúvania.

Veríme, že sme vám pomohli pri rozhodovaní, čo obuť vášmu drobcovi a v prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na tel. čísle 0949 884 054.